Rady a nápady

1. Základnou radou a hlavne upozornením je, že pri aplikácii akrylu sa kladie dôraz na pekné tvary. Je potrebné sledovať najmä hrúbku nechtu. Ja osobne to nazývam ,,šetrenie,, akrylom, pretože je zbytočné mať cez 3 mm hrubý necht. Akryl je pevná hmota a necht ja sám o sebe krajší keď ma prirodzený tvar.

Nápad : Najprv si aplikujem prvú, tenkú vrstvu a potom podľa potreby tvarujem. Nezabúdam, že nechtík má mať pekný tvar ( bruško, špička, ... ). Doslova sa s tým hrám.

 

2. Pozor na kožičku okolo nechtov. Je veľmi bolestivé ak sa hmota dostane do blízkosti kožičky a ztvrdne. Akryl je potrebné po ztvrdnutí brúsiť a myslím, že žiadna z nás nechce mať krvavú a ubolenú kožu okolo nechtov.

Nápad : Ako sa tomu vyhnúť ? Stačí ak si dáme pozor na aplikáciu prvej vrstvy. Aplikujeme ju od bruška smerom k špičke. Samozrejme, stane sa, že akryl je ,,neposlušný,, a ešte za tekutého, neztuhnutého stavu sa dostane na kožičku. Vtedy stači, ak si štetec namočíme len do Liquidu a pekne zľahka odstránime zmes z kože. Toto sa dá využiť aj pri tvarovaní nechtu. Namočeným štetcom prejdeme po celom vytvorenom nechte a vtedy bude mať pekné línie.

 

3. Dbáme na to aby akrylová hmota na našom nechte poriadne ztuhla. Je tažké potom hmotu brúsiť. Ona sa vlastne ta neztuhnutého stavu ani brúsiť nedá. Ak po nej úrejdeme pilníkom, celú ju odstránime a pokazíme to.

Nápad : Ak chcem zistiť, či je hmota ztuhnutá, jednoducho po nej poklopkám. Tvrdý necht = sklo. Naozaj to znie akoby som klopala po skle. Klopat stači druhou stranou štetca alebo nechtom.